Naslovnica Vijesti Gornji Vakuf-Uskoplje FOTO: Emir Milanović donio pobjedu nogometašima Sloge

Nogometaši Sloge su danas na stadionu „Košute“ u Gornjem Vakufu – Uskoplju bili bolji od N.K. Kamešnica iz Podhuma sa 1:0. Tvrda prvenstvena utakmica koja nije obilovala ljepotom u igri, niti nekim velikim prilikama je potpuno zasluženo pripala Slogi.

Od samog početka Sloga je kontrolisala igru, pokušavajući što prije postići pogodak. Prva prava prilika za domaće je bila u 7.minuti kada Ćorić dobro šutira, ali lopta odlazi preko gola. Samo minut kasnije novi dobar napad izabranika Ibre Zukanovića, ovog puta šutira Duvnjak ali odlično postavljeni golman gostiju, Madžak, dobro brani.

Gledaoci su u 21.minuti vidjeli novu fantastičnu priliku za Slogu. Sa svega pet metara od protivničkog gola promašio je Zec.

Do vodstva domaći dolaze u 25.minuti utakmice. Emir Milanović je odlično prošao po lijevoj strani, pretrčao nekih 20 metara, lijepo se oslobodio jednog odbranbenog igrača i rezantnim šutem pogodio donji desni ugao gola Kamešnice.

Mogao se Milanović proslaviti na današnjoj utakmici, jer je samo minut kasnije propustio 100% šansu. Odlično je šutirao Halilović, golman gostiju kratko odbija loptu, natrčava Milanović i umjesto da bira gdje će pogodit gol, on pogađa već matiranog golmana Madžaka.

U zadnjoj minuti poluvremena sudija je potpuno opravdano zbog opsajda poništio pogodak Matišića za Slogu.

Drugo poluvrijeme još gore od prvoga. Gosti maksimalno fokusirani na odbranu svoga gola, domaćini bezidejni da probiju taj bunker.

U 70.minuti Duvnjak je imao izglednu priliku, ali je golman gostiju još jednom bio odličan i izbacio loptu u korner.

Najbolja prilika u drugom poluvremenu je bila u 81.minuti. Demirović je dobro centrirao sa lijeve strane, a Jurina sa svega dva metra pogađa stativu gola Kamešnice.

Sloga – Kamešnica 1:0

Stadion Košute. Gledalaca 150. Strijelci: 1:0 – Milanović (25). Žuti kartoni: Kamber i Vejzović (Kamešnica). Sudije: Šušilović (Tomislavgrad), Novokmet (Livno), Konta (Livno). Delegat Merdžan iz Čapljine.

SLOGA: Kaltak, Zeko, Ćorić, Turić, Matišić (C), Duvnjak, Ilić, Arežina, Zec (Demirović), Halilović (Jurina) i Milanović.
KAMEŠNICA: Madžak (Pavić), Vejzagić, Omazić (Pervan), Velić, Čondić, Perković,Vukadin, Brčić (C), Perković, Hozo i Kamber.

Ostatak fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.