Naslovnica Vijesti Gornji Vakuf-Uskoplje FOTO: Rukometaši Sloge teškom mukom do pobjede

Rukometaši Sloge pobijedili su u 19. kolu Prve rukometne lige FBiH – grupa Jug (25-23) RK Igman – Ilidžu. Utakmica je igrana u Sportskoj dvorani Prozor – Rama.

Prvi gol na utakmici postigao je Karahodžić Emir (RK Sloga). Igman do svog prvog gola stiže u trećoj minuti, kada je bilo 2 – 1. U petoj minuti Igman prelazi u vodstvo 2 – 3. U devetoj minuti Turčinović Emir dobio je direktan crveni karton zbog grubog starta nad Smajlagićem.

Gosti su držali prednost od jednog gola razlike sve do 27. minute, kada Sloga kvalitetnom odbranom i koncetrisanom igrom u napadu preokreće rezultat u svoju korist.

Prvo poluvrijeme završava rezultatom 12 – 11.

U drugom poluvremenu igralo se gol za gol. U 42. minuti treće isključenje dobija Karahodžić Emir, koji je inače imao glavnu ulogu (odličan i u napadu i u odbrani) na terenu, do tog trenutka. U 47. minuti Sloga ima 2 gola prednosti. Razlika je mogla biti i veća da su iskorišteni sedmerci kao i kontra napadi. U 50. minuti na semaforu je stajalo 22 – 22. U 52. minuti još jedan igrač Sloge (Čajdin Junus) dobiva crveni karton, odnosno treće isključenje.

U 58. minuti ponovo je dva razlike za Slogu 25 – 23.

Treće isključenje/crveni karton u 59. minuti dobiva Džamgović (RK Igman).

Utakmicu je obilježio veliki broj isključenja na obje strane.

Najbolji u Slogi je bio Karahodžić Emir, postigao 8 golova. Grabovac Nikola 5, Gekić Edin 3, Čajdin Junus 2, Kasumović Tarik 2, Pedić Haris 2, Dedić Ervin 1.

U Igmanu sa 7 postignutih golova istakao se Džamgović

Sljedeći vikend Sloga ide u goste Travničkom Borcu.

RK SLOGA (G.Vakuf-Uskoplje) – RK Igman Ilidža 25 – 23 (12 – 11)

Utakmicu je vodio sudijski par : Dražen Begić i Andrija Knežović. Delegat Slaven Spužević

Današnju pobjedu Sloge pratilo je 30-ak navijača.

{joomplucat:113 limit=8|columns=4|ordering=random}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.