Naslovnica Vijesti Gornji Vakuf-Uskoplje FOTO: Milanović dvostruki strijelac u pobjedi Sloge nad Ramom

Nogometaši Sloge su danas kao formalni gosti pobijedili ekipu Rame sa 0:4 u jednoj utakmici sa dva potpuno različita poluvremena.

Katastrofalno prvo poluvrijeme na „Košutama“, sigurno najgore u ovoj sezoni, nije nam donijelo ništa od nogometne igre koja plijeni ljepotom i mami gledaoce na tribine. Jalova terenska inicijativa je bila na strani nogometaša Sloge, ali bez pravih akcija, uglavnom bazirana na centaršute koje su napadači završavali šutevima glavom iznad prečke gola Rame.

U nastavak utakmice momci Ibre Zukanovića kreču furiozno, što je urodilo plodom već u 49. minuti. Emir Milanović maestralno prolazi odbranu Rame, pretrčava nekih 35 metara terena i na kraju manirom vrsnih strijelaca potkopava loptu i pogađa za vodstvo 0:1.

Za samo dvije minute Sloga postiže dva pogotka i rješava današnju utakmicu. Najprije u 65. minuti pogađa Zeko na asistenciju Ilića, a u 67. minuti na dodavanje Čatića svoj drugi pogodak postiže Milanović za ubjedljivih 0:3.

Konačnih 0:4 za Slogu postavio je Mario Turić u 83. minuti, nakon užasne reakcije odbrane Rame, prije svih Petrovića.

U samom finišu utakmice Milanović još jednom izmamljuje aplauze publike. Odlično je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali golman Ivković prelijepom paradom izbacuje loptu u korner.

Utakmica je odigrana na stadionu „Košute“ u Gornjem Vakufu – Uskoplju, jer je u toku rekonstrukcija stadiona u Prozoru.

Rama – Sloga 0:4

Stadion Košute. Gledalaca 350. Sudije: Omer Čampara (glavni), Ivo Karačić i Frano Jelić (pomočnici). Delegat Miroslav Biletić. Strijelci: 0:1 – Milanović (49), 0:2 – Zeko (65), 0:3 – Milanović (67) i 0:4 – Turić (83).

SLOGA: Marušić, Mišić, Batinić, Milanović, Čatić, V. Zeko, I. Zeko, Ilić, Grubeša (Martinović), Zec (Jurina) i Kulačić (Turić).
RAMA: Ivković, Dolić, Katović (Sabljo), Arfadžan, Cvitanović, Pavličević, Petrović, Bobar, Markešić, Ostojić (Karaga) i Topić (Brković).

{joomplucat:125 limit=8|columns=4|ordering=random}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.