Naslovnica Gornji Vakuf-Uskoplje Sport Dva gola Jacksona za gostujuću pobjedu Sloge

Dva gola Jacksona za gostujuću pobjedu Sloge

Foto Arhiv/gornjivakuf-x.com

Nogometaši Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja su u 25. kolu Druge lige – Jug FBiH, ovog vikenda slavili gostujuću pobjedu u Drinovcima od 0:2.

Od samog početka utakmice izabranici Ibre Zukanovića su krenuli ofanzivno i pokazali da ih u ovoj utakmici zanima samo pobjeda. Ipak, domaći su se organizovano branili i Sloga za prvih 45 minuta nije uspjela stvoriti niti jednu kolosalnu priliku.

U drugom poluvremenu se ponovio scenarij iz prvog dijela. Sloga napada, a Drinovci se svim silama brane. Tek je u 86. minuti kapitulirala odbrana domaćih. Strijelac pogotka za Slogu bio je Phil Jackson. Nakon primljenog pogotka igra Drinovaca skroz se raspala, što koristi tamnoputi napadač Sloge i u zadnjim minutama postiže još jedan gol za konačnih 0:2.

Direktni konkurent Sloge za ulazak u viši rang takmičenja, ekipa Branitelja u ovom kolu je razbila Turbinu sa 6:1 i na taj način zadržala sedam bodova prednosti.

U idućem kolu Sloga dočekuje pretposljednju ekipu na tabeli, mostarsku Lokomotivu.