Naslovnica Gornji Vakuf-Uskoplje Sport FOTO: Pobjeda nogometaša Sloge na otvaranju sezone

NK Sloga iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja pobijedila je na otvaranju prvenstva Druge lige FBiH grupa Jug. Naime Sloga je na „Košutama“ bila bolja od ekipa HNK Višići rezultatom 2 : 0.

Na premijeri smo mogli vidjeti neke nove klince u Sloginom dresu koji su danas dokazali da se mogu nositi sa izazovima Druge lige FBIH.

Prvo poluvrijeme današnje utakmice proteklo je uglavnom u igri između dva šesnesterca. Spomenut ćemo tek dvije prilike Zeca iz slobodnog udarca kao i jedan opasan šut gostiju iskosa s desne strane.

U prvom poluvremenu smo vidjeli i prvu izmjenu gostiju, nervoznog Raguža na poziciji stopera zamijenio je Dodig.

Sve što je vrijedno pažnje na današnjoj utakmici zbilo se u drugom poluvremenu i to u rasponu od samo deset minuta.

U 74. minuti Jurina izlazi sam pred golmana gostiju ali nažalost bez učinka. U idućem napadu odbijenu loptu koristi rezervista Ćuljak i efektno pogađa za 1 : 0.

U 83. minuti najljepši trenutak na utakmici slobodni udarac izvodi Zec, lopta se odbija od živog zida i onda već spomenuti Zec poluvoleom pogađa desni donji ugao Martinovića.

Današnju utakmicu pratilo je nekih 30ak simpatizera nogometa.

{joomplucat:275 limit=8|columns=4|ordering=random}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.