Naslovnica Gornji Vakuf-Uskoplje Sport Ahmed Brica i Antonio Jerković zlatni na Karate kupu ‘Bihać open 2012’

Ahmed Brica i Antonio Jerković zlatni na Karate kupu ‘Bihać open 2012’

Proteklog vikenda u Bihaću je održan Internacionalni Karate kup „Bihać open 2012“ na kome su učestvovali i članovi Karate kluba „Sloga“ iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja. Na turniru se takmičilo trinaest karatista iz Gornjeg Vakufa, te su osvojili deset medalja i to dvije zlatne, tri srebrene i pet bronzanih.

Zlatne medalje su osvojili Ahmed Brica i Antonio Jerković.

Srebrene medalje su osvojili Damjan Jerković, Mualema Bušatlić i Admir Bušatlić, dok su bronzane medalje osvojili Salih Agić, Jakov Šimić, Ante Nikolić, Krešimir Cvrtak i Sajra Zekotić.

Gornjovakufski karatisti predvođeni su trenerom Nijazom Bricom, MK CP 3 dan.

Također, karatisti KK Sloga u sastavu Ahmed Brica, Ante Nikolić, Admir Bušatlić i Krešimir Cvrtak su osvojili treće mjesto ekipno za juniore.

Zajedno sa karatistima KK Sloga na turniru je učestvovalo ukupno 345 takmičara iz tri zemlje, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske.