Naslovnica Gornji Vakuf-Uskoplje Sport FOTO: Održan Međunarodni turnir u sjedećoj odbojci u Gornjem Vakufu

U organizaciji SKISO „Sloga“ danas je u Gornjem Vakufu održan turnir u sjedećoj odbojci „Open 2012“. Na turniru, koji je bio međunarodnog karaktera učestvovalo je šest ekipa.

Na otvaranju turnira koji je imao solidnu posjetu gornjovakufskih zaljubljenika u sjedeću odbojku nastupila je folklorna sekcija BZK „Preporod“, dok je turnir otvorenim proglasio Branko Matijanić, pomoćnik načelnika za društvene djelatnosti i opću upravu.

Prvo mjesto na turniru osvojila je domaća ekipa SKISO „Sloga“ koja se takmiči u Drugoj ligi u sjedećoj odbojci u našoj zemlji. Međutim, ekipa Sloge je ove sezone pojačana sa nekoliko igrača iz drugih gradova, te su ambicije kluba plasman u Prvu ligu, a kasnije i Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Odbojkaši Sloge u finalu su pobijedili ekipu OKI „Općina Ilidža“ rezultatom 3:1, po setovima 25:12, 25:23, 20:25, 25:18. Treće mjesto pripalo je ekipi SD „Igman“ koja je pobijedila ekipu SIOK „Vogošća“ rezultatom 2:0, po setovima 17:25, 12:25.

{joomplucat:491 limit=8|columns=4|ordering=random}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.