Naslovnica Gornji Vakuf-Uskoplje Sport Rukometaši Sloge demolirali ekipu Turbine iz Jablanice

Rukometaši Sloge demolirali ekipu Turbine iz Jablanice

Rukometaši Sloge iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja nastavljaju sa odličnim igrama u Prvoj ligi-grupa Jug. Ovog puta slogini rukometaši su na domaćem terenu savladali Turbinu iz Jablanice rezultatem 23:13.

Za 30 minuta prvog poluvremena Sloga je od gostiju iz Jablanice primila samo tri gola, što je podatak vrijedan svake hvale. Rezultat na poluvremenu bio je 11:3. Slogini golmani, Gazić Mustafa, Ajanović Enes i Hasan Hadžiabulić uspjeli su odbraniti četiri od pet Turbininih sedmeraca.

Najefikasniji u dresu Sloge bili su Karahodžić Emir, Sofić Osman i Dedić Erdin sa po četiri pogotka. Po tri gola dali su Gekić Edin i Hadžijusufović Omer. U pobjedu Sloge po jedan pogodak ugradili su Karamustafić Naser, Bašinac Amer, Hadžimehanović Mujo, Ljuca Elvir i Turčinović Emir.

Nakon tri kola RK Sloga ima dvije pobjede na domaćem terenu, te remi na gostovanju kod Željezničara.