EKSKLUZIVNI INTERVJU: Ahmed Brica, viceprvak Evrope govori za GornjiVakuf-x.com

Foto: Aid Gafić

U subotu, 09.02.2013.godine Ahmed Brica član KK Sloga iz Gornjeg Vakufa postao je viceprvak Evrope u karateu za juniore. Da je bilo malo više sreće a posebice sudačke pravde Ahmed bi se sasvim sigurno okitio najsjajnijim odličjem. No, i ovaj rezultat je najveći uspjeh jednog sportiste u historiji Gornjeg Vakufa.

Sa sedamnaestogodišnjim karatistom smo razgovarali netom po dolasku u Gornji Vakuf, dok su emocije bile na vrhuncu zbog velikog dočeka koji su mu priredili sugrađani.

Razgovarao: Aid Gafić

Ovo ti je prvo takmičenje u dresu reprezentacije, da li je bilo treme?

Jeste, prvo takmičenje. Naravno, bilo je treme, mora biti kad ste prvi put u jednom potpuno novom okruženju. Za mene je najvažnije da su me kolege u reprezentaciji prihvatile odlično.

Kako su protekle pripreme pred prvenstvo?

Pripreme smo odradili u Sarajevu i ja se zaista iskreno zahvaljujem selektoru Suadu Čupini. Hvala selektore. Radili smo naporno i rezultat toga su četiri odličja sa kojima se vraćamo iz Turske.

Da li je bilo naporno tog dana kad si osvojio medalju?

Tog dana sam imao šest borbi. Zaista odlični borci iz cijele Evrope. Nakon što sam pobijedio prvi meč trema je nestala i osjećao sam da mogu napraviti nešto veliko na ovom prvenstvu.

Možeš li nam ukratko opisati tu finalnu borbu?

Pred samo finale smo imali par sati odmora, da se uhvati malo zraka pred taj odlučujući duel. Mislim da je finale bilo izjednačeno, sudije su tu pobjedu dale Turčinu, ne ljutim se, ali znam da ću mu se osvetiti prvom prilikom.

Ahmede, hvala ti što si nas učinio ponosnima, hvala ti što o Gornjem Vakufu priča cijela Bosna i Hercegovina, što nam telefoni ne prestaju zvoniti jer nas zovu kolege sa vodećih televizija u državi da ih spojimo sa tobom. Hvala ti što si neuništivi šampion, ali još uvijek skromni momak iz Mahale koji samo vjeruje u pošten rad.

Nakon ovog velikog uspjeha za Ahmeda Bricu su zainteresovani najjači karate klubovi u Bosni i Hercegovini tako da je za očekivati da će uskoro napustiti matični klub KK Sloga.

Uredništvo
Uredništvohttps://gornjivakuf.com/
Udruženja za informisanje X MEDIA
Zadnje dodano
Povezane vijesti