
U organizaciji Crvenog krsta Gornji Vakuf-Uskoplje, u srijedu je obavljeno vanredno davanje krvi za potrebe bolnice u Novoj Biloj. Akciji darivanja krvi odazvalo se šezdeset davaoca krvi. Njih troje nije moglo dati krv dok ih je sedam vraćeno jer nije bilo dovoljno vrećica za davanje krvi. Krv je ukupno dalo pedeset darivaoca krvi.
?Darivanje krvi koje smo organizovali za potrebe bolnice u Novoj Biloj bilo je vanredno i posmatrajući broj darivaoca koji su se odazvali možemo reći da je akcija uspješno sprovedena. Ovom prilikom bih se zahvalio svima koji su se odazvali da daruju krv, također i direktoru Doma zdravlja Gornji Vakuf-Uskoplje koji je ustupio prostorije za darivanje krvi, kao i Odjelu za transfuziju Nova Bila koji su poslali svoje doktore i medicinske tehničare“, riječi su Ivice Bilić, predsjednika Crvenog krsta Gornji Vakuf-Uskoplje.
Jedan od redovnih darivaoca krvi je i Mustafa Idrizović koji je po sedmi put darovao krv. On kaže kako je darivanje krvi za njega humana misija i poziva sve koji mogu da se uključe u sekciju dobrovoljnih darivaoca krvi.
{s}krv28813{/s}





