Veliki dan danas je bio za vjernike u džematu Bistrica. Naime, položen je kamen temeljac za izgradnju nove džamije.
Nakon što je u proteklom periodu iz sigurnosnih razloga srušena stara munara a ubrzo i džamija, pristupilo se pripremi terena za gradnju novog vjerskog objekta.
Izgradnja džamije bi trebala biti završena do jeseni, a u periodu izgradnje džematlije će molitvu obavljati u lokalnoj osnovnoj školi.

























