Jučer je u Gradskom parku u Gornjem Vakufu koncert održao „Omladinski gudački orkestar Haydn“.
Riječ je o vrhunskom ansamblu, koji je osnovan 1989. godine kako bi se podsticao muzički razvoj talentovanih mladih ljudi po pitanju njihovog sviranja u skladu sa evropskom muzičkom tradicijom.
Orkestar je tokom svog postojanja stekao međunarodno priznanje i osvojio nekoliko nagrada na različitim takmičenjima.














