3.6 C
Gornji Vakuf
Petak, 19. Aprila 2024.

Na krilima golmana Momčilovića šampion slavio pobjedu u Gornjem Vakufu

Futsaleri mostarskog Starog Grada upisali su i četvrti trijumf u sezoni nakon što su sa 5:1 slavili pobjedu na gostovanju u Gornjem Vakufu kod Sloge.

Bila je ovo veoma burna utakmica, naročito u prvom poluvremenu kada je u dva navrata prekidana, intervenisala je i policija u publici, a na terenu pune ruke posla su imali arbitri iz Sarajeva, koji su svirnuli čak 14 faulova, pa su ekipe po dva puta išle da izvode kazneni udarac.

Mostar SG dolazi u vodstvo u 4. minutu kada se Marijo Aladžić sjajno snalazi pred golom i pogađa za 1:0. Mostarci su uduplali prednost u 12. minutu. Aladžić je prvo izveo kazneni udarac, nije pogodio, ali su sudije opravdano ponovile izvođenje kaznenog udaraca, te je loptu uzeo Jovan Lazarević i pogodio za 2:0.

U samom finišu poluvremena gosti dolaze i do trećeg pogotka, kada Anel Radmilović majstorski pogađa za 3:0.

Nisu domaći bili bez šansi, naprotiv. I oni su stvarali prilike, ali je Nemanja Momčilović bio odličan na golu.

I u drugom poluvremenu slična slika, a golove smo vidjeli tek u finišu. Emir Milanović je smanjio na 3:1 u 37. minutu, ali onda Marijo Aladžić sjajnim golom i Vladan Vesić poslije lijepe akcije i asistencije Bilala Jelića stavljaju tačku na i.

MNK SLOGA – FC MOSTAR SG 1:5 (0:3)
Dvorana u Gornjem Vakufu- Uskoplju
Gledalaca: 1200
Sudije: Alem Bajrović i Amir Omerbašić (oba Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Aladžić 4, 0:2 Lazarević 12 (10m), 0:3 Radmilović 18, 1:3 Milanović 37, 1:4 Aladžić 37, 1:5 Vesić 39

Sloga: Begović, Hodžić, Latić, Milanović, Petak, Delić, Demirović, Silajdžija, Zatagić, Smajić, Halilović, Ed. Milanović, Zukan, Abazović

Mostar SG: Momčilović, Ivanković, Aladžić, Bošković, Lazarević, Galić, Agović, Macić, Radmilović, Jelić, Vesić, Gosto