Povodom obilježavanja 32. godišnjice odbrane Gornjeg Vakufa, u nedjelju, 26. januara 2025. godine, bit će organizovan tradicionalni pohod pod sloganom „Pamtimo, da se ne ponovi“. Ovaj događaj ima za cilj očuvanje sjećanja na herojske dane odbrane grada i odavanje počasti braniocima.
Program počinje okupljanjem učesnika na Šehidskom mezarju u Gornjem Vakufu u 11:30 sati, nakon čega slijedi pohod i obilazak spomen-obilježja na lokacijama Relej, Krč i Seoci.
Dan ranije, u subotu, 25. januara 2025. godine, na lokaciji Benta planirano je druženje uz pripremu vojničkog graha, što će dodatno upotpuniti obilježavanje ovog značajnog datuma.
Za učesnike pohoda organizatori su osigurali grah i čaj, uz preporuku da sa sobom ponesu prikladnu opremu za planinarenje.
Organizator ovog događaja je udruženje „Branilac grada – Gornji Vakuf“, koje i ove godine podsjeća na važnost očuvanja sjećanja na prošlost, kako bi se tragedije iz historije nikada više ne ponovile.
Pozivaju se svi građani, mladi i stariji, da se pridruže i daju svoj doprinos obilježavanju ovog značajnog datuma za grad Gornji Vakuf.
