Prema informaciji za javnost Ministarstva unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona (MUP SBK/KSB) od 9. juna 2026. godine, na području kantona u protekla 24 sata prijavljeno je jedno krivično djelo, koje se odnosi na značajnu zapljenu opojnih droga u Bugojnu.
Dana 8. juna 2026. godine, u vremenskom periodu od 14:30 do 19:30 sati, na području općine Bugojno, policijski službenici Tima za suzbijanje zloupotrebe opojnih droga Policijske uprave Bugojno proveli su planske aktivnosti iz svoje nadležnosti. Uz saglasnost dežurnog tužioca Kantonalnog tužilaštva Travnik i po pismenoj naredbi Općinskog suda u Bugojnu, izvršeni su pretresi na tri lokacije.
Pretresom putničkog motornog vozila marke „Škoda“, koje koristi lice M.M., na lokalitetu „Poljine-Biljeg“, pronađeno je oko 100 grama materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu „Speed“. Daljnjim pretresom stambenih prostorija, pomoćnih objekata i okućnice na adresi Hadžialića ograda bb, koje koristi lice M.M., pronađena je PVC vakumirana folija sa nepoznatom bijelom materijom koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu „Speed“, u količini od oko pola kilograma. Također, izvršen je i pretres stambenih prostorija kuće, okućnice i pomoćnih prostorija na adresi Terzići II/9, koje koriste lica R.Ć., L.P. i M.M.
U saradnji sa nadležnim Kantonalnim tužilaštvom, protiv osumnjičenih lica poduzimaju se zakonom propisane mjere i radnje, navodi se u informaciji MUP-a SBK/KSB.
Kada je riječ o javnom redu i miru, evidentirano je sedam slučajeva narušavanja na području Srednjobosanskog kantona. U oblasti sigurnosti saobraćaja, zabilježeno je 14 saobraćajnih nesreća, u kojima su tri lica zadobila lakše tjelesne ozljede. Zbog različitih prekršaja iz oblasti saobraćaja uručena su ukupno 323 prekršajna naloga, od kojih je 161 nalog uručen zbog prekoračenja dozvoljene brzine, evidentiranih mobilnim i fiksnim radarima. Iz saobraćaja je isključeno 5 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola ili bez položenog vozačkog ispita.




