Kanadski mediji u nevjerici zbog najavljenog dolaska 30.000 navijača BiH

Predstojeća utakmica između Kanade i Bosne i Hercegovine, koja se igra na stadionu BMO Field u Torontu u okviru Svjetskog prvenstva, izaziva ogromno interesovanje javnosti i tamošnjih medija. Posebnu pažnju privlače procjene da bi na tribinama moglo biti čak 30.000 navijača Bosne i Hercegovine.

S obzirom na to da kapacitet stadiona za potrebe prvenstva iznosi oko 45.000 mjesta, kanadski mediji navode da bi takva posjeta bila nezapamćena za jednog domaćina Svjetskog prvenstva. Ističu kako je teško zamisliti situaciju u kojoj domaća reprezentacija ima manju podršku od gostujuće, što su pojedini mediji okarakterisali kao potencijalnu sramotu za domaće navijače.

Kao glavni razlog ovakvog interesa navodi se brojna i organizovana bosanskohercegovačka dijaspora u Kanadi, posebno u Torontu, Hamiltonu i Windsoru. Očekuje se i dolazak velikog broja navijača iz Sjedinjenih Američkih Država, kao i drugih dijelova Sjeverne Amerike. Prema pisanju portala Klix.ba, mnogi su putovanje planirali mjesecima unaprijed, a društvenim mrežama već kruže snimci organizovanih dolazaka, što ukazuje na to da se Toronto sprema za pravi sportski spektakl.

Zadnje dodano
Povezane vijesti