[VIDEO] Historijska noć za BiH: Zmajevi srušili Katar, Gornji Vakuf-Uskoplje slavio do kasno u noć

Bosna i Hercegovina sinoć je ispisala jednu od najljepših stranica svoje fudbalske historije. Pobjedom nad Katarom rezultatom 3:1, naši reprezentativci ostvarili su plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva u fudbalu, među 32 najbolje selekcije svijeta.

Bila je to utakmica koja će se dugo pamtiti. Ne samo zbog rezultata, nego zbog emocije, borbe, ponosa i osjećaja da jedna mala, ali srcem ogromna zemlja, ponovo živi svoj veliki sportski san.

Širom Bosne i Hercegovine utakmica se pratila na trgovima, u kafićima, domovima i ulicama. Zastave, dresovi, pjesma i nervoza stopili su se u jednu sliku zajedništva kakvu samo reprezentacija Bosne i Hercegovine može probuditi.

Posebno lijepa atmosfera vladala je i u Gornjem Vakufu-Uskoplju, gdje se okupio veliki broj građana kako bi zajedno pratio susret jedine nam domovine. U toploj junskoj noći, pod otvorenim nebom, navijalo se iz srca, uz svaki napad, svaki duel i svaki trenutak koji je Bosnu i Hercegovinu vodio bliže historiji.

Noć je bila neobično topla, gotovo filmska. Kao da su se Vranica i Raduša dogovorile da će svu noćnu svježinu sačuvati za sebe, a navijačima ostaviti baš onakvu atmosferu kakva priliči velikoj pobjedi – vrelu, glasnu i nezaboravnu.

Kada je sudija označio kraj utakmice, Gornji Vakuf-Uskoplje je eksplodirao od radosti. Uslijedilo je veliko slavlje, bakljada, vatromet, pjesma i kolone automobila koje su prošle ulicama grada. Sirene, zastave i osmijesi govorili su više od bilo koje riječi.

Bila je to prelijepa slika našeg grada. Slika radosti, ponosa i ljubavi prema Bosni i Hercegovini. Slika generacija koje zajedno proživljavaju trenutak koji će se prepričavati godinama.

Ova pobjeda nije samo sportski rezultat. Ona je podsjetnik koliko nam reprezentacija znači, koliko nas može ujediniti i koliko radosti može donijeti ljudima od Une do Drine, od Save do mora, pa sve do naših gradova, mahala i sela.

Bosna i Hercegovina je u nokaut fazi Svjetskog prvenstva. Zmajevi su napravili historijski uspjeh, a Gornji Vakuf-Uskoplje je još jednom pokazao da zna voljeti, navijati i slaviti svoju domovinu onako kako se samo u Bosni slavi – iz duše.

Zadnje dodano
Povezane vijesti