Naslovnica Gornji Vakuf-Uskoplje Sport FOTO: Gostujući poraz rukometaša Sloge

Izabranici Fuada Mahmutovića odigrali su jednu od najboljih utakmica u ovoj drugoj polusezoni. Susret drugoplasirane i trećeplasirane ekipe pružio je gledateljima veoma zanimljivu utakmicu. U prvom poluvremenu se igralo gol za gol, da bi Sloga otišla na odmor sa dva gola prednosti(14:16). Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini i golovima Muratovića i Krese stižu do izjednačenja, a vrlo brzo golom Halebića i do prednosti, u 38.minuti. Nakon toga, dolazi do male nervoze na terenu, i par isključenja na obje strane, što je bolje iskoristio domaći tim. Golovima danas fenomenalnog Muratovića, zatim Špuha i Krese, te odbranama Jelovca dolaze do 26:22 desetak minuta prije kraja.

Nakon toga, gosti su pokušali da sustignu Rođene. Imali su priliku u 58.minuti, kod rezultata 31:30. Trener gostiju zove time out, ali to nije pomoglo da iskoriste napad, dok je sa druge strane bio precizan Halebić i golom za 32:30 riješio pitanje pobjednika. U zadnjoj sekundi, Karahodžić postavlja konačnih, 32:31. Kod domaćina, najefikasnije je bio Muratović sa 14 golova, dok je Šapuh dodao 7, i Halebić 5 golova. Kod gostiju, Karahodžić je zabio 12 golova. Jedino loše što je bilo na terenu jeste sudijski par Marić-Križanović. Ovim putem se zahvaljujemo našim studentima koji su došli bodriti naše rukometaše. Sloga nastavlja već u subotu utakmicu sa RK Čapljinom.