Naslovnica Gornji Vakuf-Uskoplje Sport Šest medalja za karatiste Sloge na turniru ‘Ilidža 2012’

Šest medalja za karatiste Sloge na turniru ‘Ilidža 2012’

Proteklog vikenda na Ilidži je održano 7. Otvoreno prvenstvo Ilidža 2012. na kojem je svoje učešće uzeo i Karate klub Sloga iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja. U veoma jakoj konkurenciji u kojem je učestvovalo 99 klubova sa 912 takmičara iz pet zemalja, BiH, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Makedonije, karataši Karate kluba Sloga osvojili su jednu zlatnu medalju i pet bronzanih.

Medalje su osvojili:

1. Muhamed Šumar, zlatna medalja u kategoriji borbe za dječake od 11 godina -30 kg

2. Ahmed Brica, bronzana medalja u kategoriji borbe za dječake 16 i 17 godina -68 kg,

3. Nedim Polić, bronzana medalja u kategoriji borbe za dječake 16-17 godina -68 kg

4. Ante Nikolić, bronzana medalja u kategoriji borbe za dječake 16-17 godina -55kg

5. Mualema Bušatlić, bronzana medalja u kategoriji borbe za djevojčice 12 godina -37 kg

6. Salih Agić, bronzana medalja u kategoriji kate pojedinačno za dječake kadete

Karate klub Sloga je nastavio kontinuitet osvajanja medalja na svim takmičenjima. Takmičare su predvodili treneri Ferid Beganović MK CP 3 dan i Nijaz Brica MK CP 3 dan.

Ozbiljnost i kvalitet rada u ovom klubu pokazuje činjenica da su tri člana ovog kluba nastupili i za Reprezentaciju BiH na Balkanskom prvenstvu u Crnoj Gori sredinom mjeseca marta osvojivši bronzanu medalju. Osvojio ju je Muhamed Šumar u kategoriji borbe pojedinačno, dječaci do 11 godina -30 kg.