Naslovnica Gornji Vakuf-Uskoplje Sport FOTO: Preokretom za historiju Sloga izborila plasman na Final Four KUP-a BiH

Jednim od najboljih poluvremena u historiji gornjevakufskog rukometa Sloga je uspjela nadoknaditi minus sedam iz prvog susreta i negativan rezultat iz prvog poluvremena 14:15 protiv ekipe Maglaja. Konačan rezultat 34:26.

Sloga je prvo uspjela nadoknaditi zaostatak, pri rezultatu 33:26 činilo se da će gosti proći dalje zbog gola u gostima, međutim nakon sedmerca preko Dedića domaći u posljednjim sekundama odlaze na +8 (34:26) te tako prolaze dalje.

Nakon što je vrijeme isteklo uslijedilo je veliko slavlje domaćih igrača i navijača koji su utrčali na teren kako bi podijelili radost sa svojim ljubimcima.

Ovom pobjedom ekipa iz Gornjeg Vakufa osigurala je nastup na završnom turniru četiri najbolje ekipe u kupu Bosne i Hercegovine za rukometaše.

RK Sloga Gornji Vakuf – Uskoplje – RK Maglaj 34:26 (14:15)

RK Sloga Gornji Vakuf – Uskoplje: Biljaka 11, Halebić, 5, Demirović 2, Dedić 8, Gudić, Demirović, Đikić, Rušpić, Drino, Pokvić, Simić 4, Kahrić, Šaravanja 2, Destanović, Gekić 2.

RK Maglaj: Mehinagić 2, Suljaković, Kendić, Memišević, 6, Mutapčić, Mujkanović, Bajraktarević 2, Smajlović, Džanbegović, Hasić 1, Ridžal, Čakrama, Stojanović, Huskić 2 , Čičkušić 13.