Gornji Vakuf
Petak, 29. Marta 2024.

Poraz rukometaša Sloge u Vitezu

Foto arhiv

U srijedu su rukometaši Viteza pred domaćom publikom pobijedili Slogu iz Gorjneg Vakufa rezultatom 29:25. Bila je to jedna od najboljih predstava Vitežana u posljednje vrijeme. Od samom početka susreta Vitez je nametnuo svoj ritam igre i poveo sa 7:1 te stečenu prednost sigurno čuvao do kraja. Najveću prednost domaći su imali u 46. minuti kada je na semaforu stajalo 23:15.

Sjajnu utakmicu u momčadi Viteza odigrali su svi igrači te pokazali da su dometi ove ekipe jako veliki ukoliko nastupaju kompletni i ostavljaju srce na parketu. Također, Vitežani su pokazali veliko zajedništvo što je publika više puta nagradila gromoglasnim pljeskom. Ekipa Sloge tek je u posljednjih 15 minuta bila ravnopravan protivnik te je tada smanjila zaostatak na 4 gola i na kraju mogu biti zadovoljni krajnjim ishodom.

Najefikasniji kod Viteza bili su Staničić (8), Todorović (6) i Ljubić (5), dok su kod Sloge najefikasniji bili Hadžijusufović (7), Kasumović (7) i Demirović (5). Kod Viteza oba vratara odradila su vrlo dobro svoj posao, a vrijedni istaknuti da je Ljubičić čak tri puta obranio sedmerac gostima. Vratari Sloge nisu imali svoju večer jer su Vitežani bili izrazito raspoloženi. U narednom kolu Vitez gostuje kod Čapljine, a Sloga je slobodna.

RK ”Vitez” – RK ”Sloga” 29:25 (14:08)