9.7 C
Gornji Vakuf
Četvrtak, 28. Marta 2024.

RK Sloga Gornji Vakuf – Uskoplje je poražena u devetom kolu Prve rukometne lige od HRK Čapljina rezultatom 25 – 36.

Gosti su poveli i konstantno držali prednost od 1 gola razlike, sve do 19 minute kada odlaze na 2 gola prednosti. Do kraja prvog poluvremena povećali su prednost na 6 golova razlike. Rezultat na kraju prvog poluvremena je glasio 11 – 17.

U drugom poluvremenu, domaćini su bili bezopasni i nisu opasnije zaprijetili gostima iz Čapljine. Rukometašima Sloge nije pomogla ni velika podrška navijača. Slaba odbrana, omogućila je gostima da do kraja dotuku i deklasiraju domaćine. Konačni rezultat 25 – 36.

Hadžijusufović Omer je postigao 10 golova, Rasim Demirović i Karahodžić Emir po 5, Tarik Kasumović i Čajdin Junus su dodali po 2 gola, Nikola Grabovac je utakmicu završio sa jednim postignutim golom. Cijela ekipa Sloge je imala slab procent šuta.

Golmanski par Demirović/Seferović nije imao svoj dan.

U redovima gostiju najbolji je bio Kolovrat Smiljan s 12 golova, Bartolović Nikola je uknjižio 8 golova. Golman Jurković Danijel utakmicu je završio s 10-ak odbrana.

Sudije : Krnan Sanel i Tule Aziz

Delegat : Spužević Slaven

Utakmicu je pratilo 100 – 150 fanova rukometa.

{joomplucat:44 limit=8|columns=4}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.