18.7 C
Gornji Vakuf
Petak, 19. Jula 2024.

Muamer el Gadafi u Gornjem Vakufu

Predsjednik Libije pukovnik Muamer el Gadafi je davne 1973. godine posjetio Jugoslaviju i predsjednika Tita. Tom prilikom je predsjednik Džamahirije Libije Muamer el Gadafi u društvu Džemala Bijedića predsjednika Vlade SFRJ posjetio i naš grad Gornji Vakuf. U naš grad su došli helikopterom. Njih dvojica su tada posjetili i novo izgrađenu džamiju Mehmed bega Stočanina.

Želja nam je da fotografiju koja je zabilježena prilikom posjete našem gradu podijelimo sa vama dragi čitaoci našeg portala.

Fotografiju je napravio fotograf rahmetli Halid Hadžiabdić, a dobivena je od Samira Mahmutovića iz njegovog privatnog albuma.  Muamer el Gadafi na ovoj fotografiji se nalazi u haremu džamije Mehmed bega Stočanina u Gornjem Vakufu.

Ovom prilikom želimo da se zahvalimo Samiru Mahmutoviću i Irfanu Ljubunčiću na ustupljenoj fotografiji.

muamer el gadafi

Uredništvo
Uredništvohttps://gornjivakuf.com/
Udruženja za informisanje X MEDIA
Zadnje dodano
Povezane vijesti