9.7 C
Gornji Vakuf
Četvrtak, 28. Marta 2024.

RK Sloga Gornji Vakuf-Uskoplje u 26. kolu Prve rukometne lige FBiH – grupa Jug, pobijedila je RK Dobrinjac (Dobrinja) rezultatom 30 – 25. Utakmica je igrana u KSC Prozor – Rama.

Prvi gol na utakmici za Slogu je postigao Hadžijusufović Omer. U početku utakmice igralo se gol za gol. U 8. minuti Sloga odlazi na dva gola prednosti. U 17. minuti Sloga ima prednost od 4 gola razlike.

Domaći dobrom realizacijom u napadu i jakom igrom u odbrani, završavaju prvo poluvrijeme sa 7 golova prednosti, rezultat 18 – 11. Treba istači da na golu Dobrinjca u prvom poluvremenu nije stajao Husak Enes razlika bi bila puno veća.

U nastavku utakmice, trener Sloge Rasim Demirović dao je šansu za dokazivanje mlađim igračima, kao i onim koji je nisu tako često ulazili u igru u dosadašnjem dijelu sezone.

U drugom poluvremenu igralo se dosta opuštenije.

Konačni rezultat 30 – 25.

Najbolji kod domaćina je bio Hadžijusufović sa 9 golova. Ervin Dedić je postigao 8 golova (3 kontre), Gekić Edin 5, Turčinović Emir 3, Pedić Haris 2, Hadžimehanović Mujo 2, Behrem Faruk 1.

Golmanski par Demirović/Karahodžić je dobro odradio svoj posao.

Kod gostiju sa 8 golova istakao se Mujčić Kenan.

Utakmicu je vodio sudijski par: Krman/Tule

Delegat: Spužević Slaven