4.5 C
Gornji Vakuf
Srijeda, 24. Aprila 2024.

U 26. kolu Druge lige FBiH grupe Jug, naši fudbaleri su slavili pobjedu. NK Sloga je bolja bila od FK Lokomotiva rezultatom 4 – 1.

Sloga je odmah na početku utakmice nametnula svoju igru. Već u 7. minuti stižu do prve prilike, Zec opasno šutira pored desne stative golmana gostiju. U 15. minuti dobar prodor Elezovića, no njegov centaršut hvata golman domaćina, Kaltak.

U 20. minuti Ćorić dugom loptom pronalazi Husnića koji lobom matira Kaltaka.

Sloga stiže do izjednačenja iz penala preko Ilića. Prethodno je Zolj srušio Kulačića u kaznenom prostoru.

U nastavku utakmice dva dobra prodora već spomenutog Husnića, čije centaršuteve nije iskoristio Fejzić.

U 37. minuti Sloga, preokreće rezultat u svoju korist. Nakon asistencije Ilića, glavom je pogodio Darko Mišić.

Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 2 – 1.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je bezopasna i igra se na njihovoj polovici. Sloga do trećeg gola stiže preko Kulačića u 67. minuti.

Do kraja utakmice još jedan pogodak u mreži gostiju. Rezervista Grubeša pogađa za konačnih 4 – 1, nakon dobrog šuta Milanovića i odbrane golmana gostiju.

Ovom pobjedom Sloga se četiri kola prija kraja sezone primakla vodećem Branitelju, koji je u ovom kolu poražen od Višića 2:1, na svega četiri boda.

Utakmicu je pratilo 50ak ljubitelja fudbala u našem gradu.

NK SLOGA: Kaltak, Zec, Batinić, Čatić, Zeko V., Zeko I., Ilić, Kulačić, Simeunović, Mišić, Jackson. Zamjene : Milanović, Grubeša

FK LOKOMOTIVA : Hero, Malohodžić, Marić, Ćorić, Gosto, Elezović, Husnić, Zolj, Fejzić, Bešo, Soldin.

{joomplucat:172 limit=8|columns=4|ordering=random}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.