13.9 C
Gornji Vakuf
Četvrtak, 25. Jula 2024.

FOTO: Anida Begović bronzana, Marinko Rajić zlatni na Državnom prvenstvu u karateu

Današnji program prvenstva otvorile su mažoretkinje Mažuret kluba ‘Uskopljanke’, Gornji Vakuf – Uskoplje.

Načelnik općine Sead Čaušević uručio je nagrade zvaničnicima KS BiH, zasluženim pojedincima kao i sponzorima takmičenja.

Poslije toga uputio je par riječ i pozdravio prisutne, zahvalio se ljudima iz saveza koji su dozvolili da općina Gornji Vakuf – Uskoplje bude domaćin, zahvalio se organizatoru, poželio sreću takmičarima i na kraju prvenstvo proglasio otvorenim.

Što se tiče KK Sloga, današnji dan je bio uspješniji od jučerašnjeg, osvojili su dvije medalje. Anida Begović je osvojila bronzanu medalju u borbama Juniorke kategorija -48 kg, dok je Marinko Rajić u borbama Seniori – 68 kg osvojio zlatnu medalju. Čestitke Marinku i Anidi.

Današnji rezultati, pojedinačno takmičenje:

BORBE JUNIORI+76 KG:

1. Aldin Kiselica KK “CHAMPION” ILIDŽA

2. Benjamin Mehović KK “ILIDŽA” ILIDŽA

3. Haris Halilović KK “BOŠNJAK” KONJIC

3. Ivan Klepić KK “NERETVA” MOSTAR

BORBE JUNIORI -55 KG:

1. Adnan Biber KK “OKINAWA” SARAJEVO

2. Armin BajrovićKK “IGMAN” KONJIC

3. Damir Jašarević KK “RAŠID BUĆA” ILIJAŠ

3. Ervin Galić KK “BIHAĆ” BIHAĆ

BORBE JUNIORI -61 KG:

1. Edin Sarić KK “ILIDŽA” ILIDŽA

2. Željko ZovkoKK “NERETVA” MOSTAR

3. Aldin BaltaKK “RAŠID BUĆA” ILIJAŠ

3. Ivan NosićKK “LJUBUŠKI” LJUBUŠKI

BORBE JUNIORI -68 KG:

1. Aleksa Honing KK “ENERGIJA” BANJA LUKA

2. Amar Sipović KK “CHAMPION” ILIDŽA

3. Ale BeganovićKK “BIHAĆ” BIHAĆ

3. Muamer ĆatovićKK “BIHAĆ” BIHAĆ

BORBE JUNIORI -76 KG :

1. Amed Alivuk KK “BIHAĆ” BIHAĆ

2. Aid Čabaradavić KK “BUSHIDO” SARAJEVO

3. El-Šefik Begić KK “FENIKS” BOSANSKA KRUPA

3. Nedim Varupa KK “MLADOST” VITEZ

BORBE JUNIORKE +59 KG:

1. Ivona Čavar KK “NERETVA” MOSTAR

2. Alema Bešić KK “MLADOST” VITEZ

3. Elmedina Mustafić KK “TUZLA-SINBRA” TUZLA

3. Hajrija Tuco KK “MLADOST” VITEZ

BORBE JUNIORKE-48 KG:

1. Dajana Sušak KK “TUZLA-SINBRA” TUZLA

2. Tamra MorovacKK “ENERGIJA” BANJA LUKA

3. Anida BegovićKK “SLOGA” G.VAKUF-USKOPLJE

BORBE JUNIORKE -53 KG:

1. Iva Klepić KK “NERETVA” MOSTAR

2. Mehida Vučkić KK “TRAVNIK” TRAVNIK

3. Benina HerendaKK “CHAMPION” ILIDŽA

3. Nadira Omerović KK “SAMBON” VOGOŠČA

BORBE JUNIORKE -59 KG:

1. Amina Adilović KK “MLADOST” VITEZ

2. Dajana CrnoglavacKK “TUZLA-SINBRA” TUZLA

3. Amela Mulalić KK “BUŽIM” BUŽIM

3. Amina Fetić KK “INTERNACIONAL” ZENICA

BORBE SENIORI U21 +78 KG:

1. Haris Škrijelj KK “CHAMPION” ILIDŽA

2. Haris SuljakovićKK “CHAMPION” ILIDŽA

3. Ajdin MemiševićKK “CHAMPION” ILIDŽA

3. Alem Husak KK “Bugojno” Bugojno

BORBE SENIORI U21 -68 KG:

1. Marinko Rajić KK “SLOGA” G.VAKUF-USKOPLJE

2. Eldin HrapovićKK “CHAMPION” ILIDŽA

3. Muhamed AlijagićKK “BIHAĆ” BIHAĆ

3. Said Mujadžić KK “BOSNA” SARAJEVO

BORBE SENIORI U21 -78 KG:

1. Meris Muhović KK “CHAMPION” ILIDŽA

2. Zulfo Kukuljac KK “CHAMPION” ILIDŽA

3. Mehmed Poljo KK “ILIDŽA” ILIDŽA

3. Sadin Mesić KK “CAZIN” CAZIN

BORBE SENIORKE U21 -53 KG:

1. Suada Tabaković KK “CHAMPION” ILIDŽA

2. Irma TicaKK “RADNIK” DONJI VAKUF

BORBE SENIORKE U21 -59 KG:

1. Maja Kolanović KK “TUZLA-SINBRA” TUZLA

2. Majda Okanović KK “BIHAĆ” BIHAĆ

3. Arnela Mekić KK “CHAMPION” ILIDŽA

3. Medina Ćemo KK “CHAMPION” ILIDŽA

KATE JUNIORI:

3. Amir Arifović KK “SREBRENIK”

3. Srđan Jolić KK “BANJA LUKA” BANJA LUKA

3. Faruk Sporišević KK “SALIH-SALKO ĆURIĆ”

3. Želimir Đukarić KK “KNEŽEVO” KNEŽEVO

KATE JUNIORKE:

1. Amina Adilović KK “MLADOST” VITEZ

2. Dajana Sušak KK “TUZLA-SINBRA” TUZLA

3. Alema Bešić KK “MLADOST” VITEZ

3. Amra Golač KK “ZMAJ” GRADAČAC

KATE SENIORI:

1. Denis Bečirević KK “TUZLA-SINBRA” TUZLA

2. Sakib Mehanović KK “GRAČANICA” GRAČANICA

KATE SENIORKE:

1. Ajnda Vuković KK “TUZLA-SINBRA” TUZLA

2. Sabina SuljićKK “SREBRENIK” SREBRENIK

3. Slađana Bulić KK “SINĐELIĆ” BANJA LUKA

Ekipno takmičenje:

KATE EKIPNO JUNIORI:

1. KK “BUGOJNO” BUGOJNO

2. KK “RADNIK” DONJI VAKUF

KATE EKIPNO JUNIORKE:

1. KK “MLADOST” VITEZ

2. KK “BUGOJNO” BUGOJNO

3. KK “BIHAĆ” BIHAĆ

3. KK “TUZLA-SINBRA” TUZLA

Ukopno gledajući najuspješniji klub za Juniore i U21 je: KK “CHAMPION” Ilidža 4 zlatne, 4 srebrene i 4 bronzane. Sljedi ga KK “Tuzla – Sinbra” ( 4, 2, 2) i KK “Mladost” Vitez (3, 1, 3). Sloga je na 11 mjestu s jednom zlatnom i jednom bronzanom.

{joomplucat:187 limit=8|columns=4|ordering=random}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.

Uredništvo
Uredništvohttps://gornjivakuf.com/
Udruženja za informisanje X MEDIA
Zadnje dodano
Povezane vijesti