15.4 C
Gornji Vakuf
Četvrtak, 25. Jula 2024.

FOTO: Počelo 18. Državno prvenstvo BiH u karateu

Jučer je počelo 18. Državno prvenstvo BiH u karateu za kadete, juniore i U-21 u Gornjem Vakufu -Uskoplju na kojem je učešće uzelo 56 kvalitetnih klubova i 250 takmičara iz cijele Bosne i Hercegovine.

Prvi dan prvenstva je protekao u znaku veoma loše organizacije, kao i u znaku Ahmeda Brice (KK Sloge) koji je osvojio zlatnu medalju u borbama, kategorija -70 kg.

Početak prvenstva kasnio je dva sata, i umjesto planiranih 12:00 počeo je u 14:00 h. Prevnstvo su otvorili takmičari u katama na borilištu 1 i 2.

U katama za kadete, zlatnu medalju je osvojio Nedim Topić (KK “Sloboda” – Tuzla), srebreni je bio Sulejman Suljić (KK “Doboj Istok” – Doboj Istok), dok su se srebrom okitili Bakir Babajić i Haris Poljo (oba iz KK “Novi Grad” – Sarajevo).

U katama za kadetkinje u kojem je nastupila i naša Anida Begović, zlatnu i srebrenu medalju su uzele Zerina i Mirnesa Bektaš (KK “Mladost” – Vitez), bronzane su zapale Amri Golać (KK “Zmaj” Gradaćac) i Vahida Mustafić (KK “Blagaj” Mostar).

Poslije kata na red su došle borbe za kadete i kadetkinje.

Borbe kadetkinje -47 kg:

1. Delfina Tadić KK “Empi” – Prozor-Rama

2. Nadja Poplata KK “Igman” – Konijc

3. Nadira Pajit KK “Travnik” – Travnik

3. Vahida Livoreka KK “Rašid Buća” – Ilijaš

Borbe kadetkinje -57 kg:

1. Zerina Bektaš KK “Mladost” – Vitez

2. Mirnesa Bektaš KK “Mladost” – Vitez

3. Amra Salkić KK “Bihać” – Bihać

3. Medina Topić KK “Sana 2004” – Sanski Most

Borbe kadeti +70 kg:

1. Nedim Varupa KK “Mladost” Vitez

2. Sanjin Kanlić KK “Holiday” Goražde

3. Amed Alivuk KK “Bihać” Bihać

3. Anes Bubalo KK “Bošnjak” Konjic

Borbe kadeti – 52 kg:

1. Amir Salihović KK “Chamipn” Ilidža

2. Ivan Križanac KK “Mladost” Vitez

3. Bakir Babajić KK “Novi Grad” Sarajevo

3. Goran Hrkač KK “Neretva” Mostar

Borbe kadeti +63 kg:

1. Anes Čongo KK “Chamipon” Ilidža

2. Haris Macanović KK “Bošnjak” Konjic

3. Kenan Daut KK “Perfekt” Sarajevo

3. Zoran Ćubela KK “Neretva” Mostar

Borbe kadeti – 70 kg:

1. AHMED BRICA KK “SLOGA” GORNJI VAKF- USKOPLJE

2. Adan Trgo KK “Sensei” Sarajevo

3. Erman Sadiković KK “Bihać” “Bihać

3. Muamer Ćatović KK “Bihać” “Bihać

Ekipa web portala Gornjivakuf-x.com iskreno čestita Ahmedu i njegovom treneru.

{joomplucat:183 limit=8|columns=4|ordering=random}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.

Uredništvo
Uredništvohttps://gornjivakuf.com/
Udruženja za informisanje X MEDIA
Zadnje dodano
Povezane vijesti