4.7 C
Gornji Vakuf
Srijeda, 24. Aprila 2024.

NK Sloga iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja nastavlja s odličnom igrom na otvaranju prvenstva Druge lige FBiH grupa Jug. I u trećoj uzastopnoj utakmici uspjeli su sačuvati svoju mrežu.

U današnjoj utakmici igranoj na stadionu Košute, igrači Sloge su deklasirali ekipu Bigesta rezultatom 5:0.

Prvi gol Sloga postiže u 18. minuti preko Zeca na asistenciju Jurine. Gosti samo što su izveli centar mora li su po drugi put vadit loptu iz mreže. Ovaj put pogodio je Jurina na asistenciju Demirović Malika.

Deset minuta kasnije Jurina stiže do svog drugog gola.

Pored ova tri gola Sloga je imala još tri, četiri izgledne šanse, tome je najbliži bio Latić u 42. minuti ali nažalost lopta je pogodila prečku.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još dva gola domaćina, prvo je u 62. minuti Jurina povisio rezultat na 3 : 0, da bi konačni rezultat današnje utakmice postavio Maličević.

Koliko su gosti bili opasni u današnjoj utakmici svjedoči podatak da su prvi šut prema golu Kaltaka imali u 52. minuti.

Utakmicu je pratilo oko 50 vjernih fanova Sloge.

{joomplucat:306 limit=8|columns=4|ordering=random}

Više fotografija pogledajte u našoj GALERIJI FOTOGRAFIJA.