11.2 C
Gornji Vakuf
Utorak, 16. Aprila 2024.

Poraz rukometaša Sloge na domaćem terenu

Rukometni klub “Dobrinjac” Sarajevo zabilježio je treću ovosezonsku pobjedu nad ekipom iz Gornjeg Vakufa RK “Sloga” rezultatom (25-37).

Na samom početku susreta domaća ekipa uspjela je iznenaditi goste iz Sarajeva dobrom igrom u odbrani, te efikasnošću u napadu. Prvo poluvrijeme proteklo je u neizvjesnoj borbi gol za gol,te se na poluvrijeme otišlo iznenađujućim rezultatom (14-14).

Drugo poluvrijeme gosti su ubacili u veću brzinu i odvojili se na 5 razlike rezultatom (15-20).

Kako se susret primicao kraju, ekipa Dobrinjca je dobrom odbranom, te efikasnim polukontrama i kontrama u napadu, odvojila se na ne dostižnih 10 razlike (21-31).

Na samom kraju susreta šansu su dobili i igrači koji su pri zalasku karijere,koji su dobro iskoristili šansu, te na iskustvo povećali prednost na 12 razlike (25-37).

Konačni rezultat glasio je (25-37) u korist RK Dobrinjac.

Susret je protekao u fer i korektnoj igri pred oko 50-ak gledalaca, koji su mogli uživati u rukometnom danu u KSC Prozor.

U ekipi RK “Dobrinjca” istakli su se: Golmani: Čeklica 6 odbrana, Husak 8. Igrači: Jelačić 12, Dedajić i Sadiković 6, Muratović 5, Ahmetspahić,Ruhotina i Hasibović 2, Bajramović i Ahmespahić 1.

Kod Sloge bolji od ostalih su bili: Behlo 9, Dedić 6, Sofić 5.