19.8 C
Gornji Vakuf
Ponedjeljak, 15. Aprila 2024.

FOTO: Mladi mjesec donirao sredstva za lift za djecu sa posebnim potrebama

Foto: Aid Gafić

Danas, 17.10.2012. god. (srijeda), rukovodioci  Udruženja građana „Mladi mjesec“ – Gornji Vakuf-Uskoplje, službeno su posjetili OŠ „Gornji Vakuf“, gdje su direktoru ove odgojno obrazovne ustanove, gosp. Dževadu Isakoviću, uručili novčanu donaciju za  novi projekat kojeg planira da uradi ova ustanova. 

Osnovnu školu „Gornji  Vakuf“, ispred Udruženja posjetili su, Saudin Cokoja,  rukovodilac podružnice UG „Mladi mjesec“  Gornji Vakuf – Uskoplje i Hasan Manjgić jedan od rukovodioca Udruženja „Mladi mjesec“ sa sjedištem u Švicarskoj.

Našoj javnosti poznato je da ovo Udruženje već duže vrijeme bavi se humanitarnim radom i već su imali veliki broj humanitarnih akcija gdje su kroz određena novčana sredstva pomogli  socijalno ugrožene i bolesne građane naše općine. 

Sve dosada, Udruženje je djelovalo iz Švicarske, međutim, humanitarnim  koncertom iz mjeseca maja ove  godine, ovo Udruženje je najavilo otvaranje svoje podružnice i u Gornjem Vakufu s ciljem lakšeg i efikasnijeg djelovanja.

Ta najava je prerasla u djelo, tako da je nedavno završena registracija Udruženja i ono kao takvo trenutno službeno radi i djeluju na području naše općine. Rukovodilac podružnice UG „Mladi mjesec“, Saudin Cokoja, kako je i najavio u mjesecu maju ove godine, zajedno sa kolegama iz Švicarske, krenuli su u realizaciiju zadatih planova i programa.

Ovom prilikom, uručena  je novčana  donacija u iznosu od 1.000 KM.,  direktoru OŠ „Gornji Vakuf“.

UG „Mladi mjesec“ Gornji Vakuf – Uskoplje, uručilo je pomenuti  iznos  za potrebe izgradnje lifta za djecu sa posebnim potrebama kojeg škola ima u planu da napravi tokom ove školske godine što će biti jedinstven primjer u SBK. 

Donirani novac, prikupljen je od strane Bošnjaka koji žive i rade u Švicarskoj  a koji su članovi Udruženja „Mladi mjesec“. Pored ove novčane donacije, Udruženje je takođe obezbijedilo i  novčana sredstva u iznosu od 640 KM od kojih će biti kupljeni paketići  povodom Kurban bajrama te će isti biti podjeljeni  u osnovnim školama: „Gornji Vakuf“, „Voljevac“ i „Pajić Polje“. Paketiće će dobit naši prvačići i tom prlikom će se u navedenim školama obilježiti skromno  Kurban bajram  uz prigodan program. O bajramskoj podjeli paketića našim prvačićima od strane ovog humanitarnog udruženja,  detaljno ćemo Vas obavjestiti naknadno.

Sredstva podijeljena u ovoj humanitarnoj akciji su prikupljena dobrovoljnim prilozima članova „Mladog mjeseca“ u 2011. godini: Sedija Bajrić, Semir Batić, Erna Botonjić, Dževad Čajdin, Enes Čaušević, Almir Delić, Neđad Duvnjak, Amir Filan, Emir Filan, Kasim Filan, Ramo Filan, Semir Filan, Đulejman Gazić, Fadil Gazić, Fikret Gazić, Almir GUdić, Đulejman Gudić, Ilijas Gudić, Selmir Gudić, Lisa Hierleman-Aebi, Amir Hotić, Nihad Hrustić, ERnad Hujdur, Hasan Manjgić, Zuhdija Milanović, Jasmin Ohran, Mehmedalija Pidro, Enes Pokvić, Amela Portman, Mersedin Pripo, Muhamed Ramić, Rijad Redžebašić, Šaban Šabanović, Husejn Sarajlić, Safet Šehić, Nurka Šijak-Trkić, Adil Spahić, Adnan Spahić, Emsad Spahić, Eniz Spahić, Mirnes Spahić, Top M.Gmbh Handanagić, Ibrahim Trkić, Ado Wela, Đevad Zukić, Dino Zukić, Hazim Zukić, Lutvo Zukić, Mujo Zukić, Mumin Zukić, Munir Zukić, Sejid Zukić i dr.

{s}mm{/s}

Uredništvo
Uredništvohttps://gornjivakuf.com/
Udruženja za informisanje X MEDIA
Zadnje dodano
Povezane vijesti