Gornji Vakuf
Ponedjeljak, 20. Maja 2024.

U dramatičnoj utakmici Sloga savladala Veleža

Detalj sa utakmice (Foto: GornjiVakuf-x.com)

Dramatičnu utakmicu u okviru sedmog kola Prve lige FBiH – grupa Jug, sinoć su u Gornjem Vakufu-Uskoplju odigrali domaća Sloga i mostarski Velež. Pobjedu su slavili domaćini rezultatom 4:3.

Poveli su gosti iz Mostara, da bi Sabahudin Petak izjednačio za Slogu. U nastavku utakmice svojim novim golom Petak u potpunosti okreće rezultat, a Grubeša pogađa za 3:1. Nakon trećeg gola Mostarci kreću u silovite napade i dolaze do izjednačenja od 3:3. Ipak, u 29. minuti Sloga preko Hodžića dolazi do pobjede 4:3.

Sloga je ovaj susret igrala bez kapitena Haruna Latića, ali uz veliku podršku svojih navijača. Ovim susretom završen je jesenji dio sezone, a Sloga zauzima drugo mjesto sa objektivnim šansama za borbu za ulazak u Premijer ligu BiH.