Jučer su građani Gornjeg Vakufa-Uskoplja izrazili svoju solidarnost s narodom Palestine okupljanjem na Gradskom trgu i dostojanstvenom šetnjom gradskim ulicama. Ovaj izraz podrške dolazi u trenutku kada se narod Palestine suočava s jednom od najtežih kriza u novijoj historiji, uzrokovanom neselektivnim ubijanjem od strane Izraela.
Teatar mladih “Česta” bio je organizator ovog događaja, čime je Gornji Vakuf-Uskoplje postao jedan od malobrojnih gradova u Bosni i Hercegovini čiji su stanovnici otvoreno podigli svoj glas protiv nepravdi i ubijanja nedužnih ljudi u Palestini.
Ova inicijativa svjedoči o solidarnosti i osjećaju odgovornosti za globalnu pravdu koji živi u srcima građana Gornjeg Vakufa-Uskoplja.
