17.6 C
Gornji Vakuf
Subota, 04. Maja 2024.

Pobjeda rukometaša Sloge na gostovanju u Vitezu

Rukometaši Sloge su jučer na gostovanju kod RK Vitez izvojevali pobjedu i na taj se način barem djelomično iskupili za prošlosedmični domaći poraz od Međugorja.

Slogini rukometaši su loše otvorili ovaj susret, te domaćini uspijevaju da se odlijepe na plus tri, bilo je 6:3. Ta prednost Vitežana kao da je probudila gornjevakufske rukometaše koji se do kraja poluvremena bude iz sivila i rješavaju poluvrijeme u svoju korist 10:12.

Do 50 minute drugog poluvremena igralo se gol za gol, a tad Sloga odlazi na plus četiri. Ipak, nošeni podrškom domaćih navijača Vitežani se vračaju u igru, te se u zadnji minut susreta ulazi samo sa jednim pogotkom prednosti za Slogu. Dvadeset sekundi do kraja Karahodžić promašuje za Slogu i ostavlja dovoljno vremena Vitezu da ugrabi remi na ovom susretu. Na sreću Sloga se uspješno odbranila u tom napadu za konačan rezultat susreta 20:21.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Edin Gekić sa 11 pogodaka, Osman Sofić je postigao 4 pogotka, a Karahodžić 3.