10.9 C
Gornji Vakuf
Nedjelja, 05. Maja 2024.

Futsaleri Sloge su u sjajnoj atmosferi u Gornjem Vakufu-Uskoplju savladali Kaskadu sa 6:5 u utakmici 12. kola Premijer lige BiH.

Sloga je tako prekinula niz od tri utakmice bez pobjede, u kojima su osvojili dva boda, a do pobjede su došli poslije preokreta nakon jako lošeg starta utakmice.

Kaskada ja fantastično ušla u meč, i već nakon sedam minuta imali su 0:3. Dva puta je pogađao Sead Buljubašić, a jedan gol je dodao Ibrahim Husejnović.

No, nakon toga slijedi mnogo bolja igra domaćih i do poluvremena se okreće rezultat na 4:3. Redom su pogađali Emir Milanović, Admir Zukan, Harun Latić i Sabahudin Petak.

Taj rezultat je dugo stajao na semaforu, a onda u 33. minutu Admir Zukan pogađa za 5:3, a pet minuta kasnije i za 6:3. Gosti se na kratko vraćaju, Sead Buljubašić kompletira hattrick, a Samir Isanović pogađa za 6:5. No, to je bilo sve od njih, snage za više nisu imali, pa Slogi pripada pobjeda.

MNK SLOGA – MNK KASKADA 6:5 (4:3)

Sportska dvorana u Gornjem Vakufu-Uskoplju

Gledalaca: 700

Sudije: Željko Dragojević i Siniša Ivančević (oba Banja Luka)

Strijelci: 0.1 Buljubašić 5, 0:2 Buljubašić 6, 0:3 Husejnović 7, 1:3 Em. Miladnović 8, 2:3 Zukan 12, 3:3 Latić 15, 4:3 Petak 16, 5:3 Zukan 33, 6:3 Zukan 38, 6:4 Buljubašić 38, 6:5 Isanović 39

Žuti kartoni:  Isanović, Nurkić (Kaskada)

Sloga: Delić, Hodžić, Latić, Petak, Zukan, Smajić, Begović, Bilkan, Em. Milanović, Turić, Kasumović, Er. Milanović, Abazović

Kaskada: Alibegović, Buljubašić, Husejnović, Isanović, Spahić, Gemić, Hankušić, Nurkić, Hamidović, Džinić