2.2 C
Gornji Vakuf
Petak, 26. Aprila 2024.

Rukometaši Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja jučer su pobijedili ekipu Slavije (32:23) u zaostalom meču 4. kola Premijer lige.

Sloga je uspjela doći do sedme pobjede u ovoj sezoni, dok je za ekipu iz Istočnog Sarajeva ovo bio već trinaesti poraz i imaju samo dvije pobjede nakon 15 odigranih kola

Domaći su imali prednost od samog početka utakmice i bilo je jasno da će Slavija danas teško doći do izjednačenja.

Nakon prvog poluvremena Sloga je vodila sa 17:10, te su domaći iskusno čuvali prednost u nastavku. Slavija nije mogla da se vrati u meč, a na kraju Sloga je pobijedila sa 32:23.

Domaće je do pobjede vodio Marijan Šaravanja osam golova, dok su po šest dodali Biljaka i Simić. U ekipi Slavije istakli su se Kovačević i Tešanović sa po pet pogodaka.